image

image
image
  • PETERBALD - Polski
  • O RASIE
  • PIELĘGNACJA
  • ŻYWIENIE
  • ZDROWIE
  • ROZWÓJ ZARODKA
  • CIĄŻA/PORÓD

Żywienie

Peterbald - Żywienie Peterbald - ŻywienieIlość podawanego pokarmu należy dostosować do potrzeb peterbalda. Jeśli mamy w domu jednego zwierzaka, który właściwie z konieczności wybrał leniwy tryb życia nie mając kompana do zabawy, to oczywistym jest, że racja żywieniowa powinna być uszczuplona. Trzeba pamiętać ,że łatwo jest przekarmić zwierzaka, a już znacznie trudniej odzwyczaić go od podjadania.

To samo dotyczy energicznych zwierzaków i nadgorliwych opiekunów podających kotu więcej niż kot jeść powinien. Rezultatem jest szybko obrastający tkanką tłuszczową, wiszący brzuszek. Przyznaję, że nauczyłam się tego na swoich błędach. Dane mi było obserwować ten etap przybierania na wadze u swojego peterbalda.

Nawet w przyrodzie można zauważyć równowagę i harmonię - warto o tym pamiętać, karmiąc nasze kosmiczne stwory.

„Pozwól, aby dieta była twoim pierwszym lekarstwem” (Hipokrates)

Dietę peterbaldów można urozmaicać twarożkiem i jajkami przepiórczymi. Jajka przepiórcze podajemy 2-3 razy w tygodniu, po uprzednim sparzeniu ich wrzątkiem - choć zaznaczam, że nie są one przysmakiem dla wszystkich peterbaldów. Za to rarytasem, którym nie oprą się największe kocie niejadki, będzie podany raz w tygodniu podgotowany łosoś.

Peterbald - ŻywienieCodzienna dieta moich peterbaldów składa się przede wszystkim z suchej karmy (Royal i Almo Nature). Almo Nature Easy Digestible spełnia wszystkie wymagania, by otrzymać u mnie miano najlepszego kociego posiłku. Koty są mięsożercami, więc pozwólmy, by to mięso było w składzie karmy, a nie produkty pochodzenia zwierzęcego - czego mięsem nazwać nie można. Almo Nature jest karmą holistyczną zawierającą ponad 70 % mięsa, w związku z czym dawkowanie suchej karmy jest mniejsze. Wystarczy tylko 40 g dziennie by całkowicie pokryć zapotrzebowanie energetyczne peterbalda.

Hitem moich kociaków stała się karma Almo Nature z wołowiną i kaszą, wzbogacana minerałami i witaminami, oraz puszki Almo Nature, które zawierają prawdziwe włókna mięsa, świadczące o tym, że nie ma tam zmielonych produktów pochodzenia zwierzęcego .

Suplementacja diety ważna jest, gdy podajemy kotu domowe jedzenie. Wtedy np. olej z łososia, który zawiera kwasy nienasycone Omega 3 , będzie doskonałym składnikiem podawanego pokarmu.

Jeśli podajemy kotom gotowe karmy renomowanych firm - suplementacja nie jest potrzebna.
Należy umożliwić kotom stały dostęp do świeżej wody. Wody przefiltrowanej lub niegazowanej wody dla dzieci.

podkreślenie
             Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części tekstu i zdjęć ze strony www.peterbald.net.pl, bez zgody autora zabronione.podkreślenie

Copyright © 2018 Peterbald - Merkaba *PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie strony: ŁukaszMERKABADesign: Marta