image

image
image
  • Moje filmy
  • Moje artykuły
  • BLOG-O-KOTACH

E-pamiętnik - czyli zapiski o moich kotach

List do Fryderyczka

Fryderyk 24025 stycznia był jednym ze smutniejszych dni mojego życia. Fryderyczek w swoim małym, Fryderyk 245kilogramowym małym ciałku miał wielką wolę życia, ale niestety tego dnia się poddał :( Poddał się, bo walka była nierówna: On maleńki i waleczny, a śmierć wielka i przebiegła. I choć odpieraliśmy ataki śmierci we dwoje co jakiś czas wpierając się wojskiem lekarzy - podstępna śmierć wygrała...

 Trudno mi słowami opisać wyjątkowość Fredzia. Gdybym miała ubrać słowo "doskonałość" w jakieś ciało - nadałabym mu wygląd Fryderyka.
Całe swoje życie uciekał śmierci ale zawsze wracał pozwalając mi się sobą pocieszyć. Liczyłam po cichu, że kolejka do drzwi śmierci jest długa. Niestety, 25 stycznia 2014 to ona zapukała do niego, a Fredziu niepostrzeżenie i ufnie otworzył jej drzwi... Jak zwykle bohaterski!

Kontynuuj czytanie
Po długiej przerwie...

1Długa przerwa, wiem. Musiałam poukładać sobie parę rzeczy... To było mniej więcej jak sprzątanie domu, a wtedy zwykle nie decyduję się na odpoczynek, bo wiem jak trudno zebrać się znowu do generalnych porządków :)

Ale gdy jest już ład, względnie fajna atmosfera, a oczy nie są porażone życiowym bałaganem - wtedy przychodzi czas zarówno na aromatyczną kawusię, jak i czas na odpoczynek i uzupełnienie pamiętnika - co niniejszym czynię :)


Kontynuuj czytanie
"Sklep z marzeniami"

Znalezione w sieci. Warte przeczytania, zachęcam :) Dziękuję temu, kto to napisał i dziekuję sobie, że to znalazłam :)

"Sklep z marzeniami"

Na drzwiach sklepu wisi tabliczka: „Jeśli Twoje życzenie nie zostało spełnione, to znaczy, że jeszcze nie zapłaciłeś”.

Na peryferiach Wszechświata znajduje się mały sklepik. Szyldu dawno już nie ma, został zdmuchnięty przez kosmiczny huragan. Nowego szyldu właściciel sklepu nie powiesił, ponieważ wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą przecież, że sklep sprzedaje marzenia.

Kontynuuj czytanie
Wycieczka do skansenów

Fredziu - w Lednicy1Dwa tygodnie temu zrobiłam sobie z Fredziem eskapadę do dwóch skansenów. Nie sądziłam, że tak bardzo spodobają się mojemu kotu wycieczki w torebce, która stała się jego prywatną lektyką. Dzięki temu, że Fredziu jest lekki, nosząc go nie musiałam czuć się jak zwierzę juczne :)

Dla większości, w tym również i dla mnie, główną atrakcją był nie kto inny jak łysy kot. Powodów było kilka. Bo mój ;), bo wyjątkowy, bo śliczniutki, bo bliski mojemu sercu, bo tyci-tyci i kochany…

 

Kontynuuj czytanie
Koci Toi-Toi :)

Nozki WarrenaJakiś czas temu zdałam sobie sprawę, że służę swoim kotom. Ba! Powiedziałabym, że zaszło to ciut za daleko. Ja im najzwyczajniej w świecie usługuję!
Czyszczenie kociej toalety to przyjemność wątpliwa, jednak przykładam się do tego solidnie, bo nikt nie chciałby załatwiać swoich potrzeb w warunkach podobnych jakie pozostawiają po sobie koty. Wiadomo - nie od tego rozpoczynam dzień.
Najpierw przystępuję do próby znalezienia kotów - tych, dla których wstałam zbyt cicho, by mogły mnie zaatakować swoimi czułościami (a trochę tych stworzeń ze mną mieszka – przyznam, że nawet nie wiem kiedy ta liczba tak wzrosła :) Po co szukam? Tylko po to, aby je przywitać, wycałować kinolki, brzuszki, oczka oraz podziękować za to, że mnie zaakceptowały nadając mi status swojego przyjaciela.

Kontynuuj czytanie
Zdrowie Fryderyczka (cz. 2)

Fryderyk_231Fryderyk_210Zanim napiszę co słychać u Fredzia, chciałam podziękować wszystkim, którzy bardzo mu kibicowali i kibicują nadal.

Dziękuję:
- za troskliwy e-mail od p. Moniki K.(którego się nie spodziewałam)
- dziękuję Magdzie K. za telefon z życzeniami powrotu do zdrowia;
- dziękuję Helenie ze Szwecji za miłe, wiele znaczące dla mnie słowa;
- podziękowania dla Ani i Marcina  za okazywaną troskę ;)
- Paulinie, która pomimo, że Fredzia zna tylko z opowieści i zdjęć zdążyła wyznać mu szeptem miłość, w tajemnicy przed szczekającym Rubinem.

 

Kontynuuj czytanie
Gdyby przyszło mi żyć drugi raz...

Ja i Fredziu_4aKoty na pewno uczą mnie cierpliwości. Bywa, że cierpliwość nagięta jest do granic. Ale ta chwila, która zdawać by się mogło - grożąca wybuchem - staje się najwartościowszym momentem. Zwykle patrząc wtedy na moje zwierzęta, widzę ich beztroskę spowodowaną zaufaniem, pełne oddanie, ale przede wszystkim bezgraniczną miłość, którą mnie obdarzyły. Moje serce od razu usprawiedliwia szalone gonitwy po stole i zrzucone talerze, których idealne miejsce według kotów jest na ziemi. Miłość wybacza ich nachalność w próbie uzyskania czułości, odpuszcza “pazurkowej roboty” dziury w nowych bluzkach, rozgrzesza wyciągnięte nitki z ulubionego swetra, czy obsikaną torbę z zakupami.
I ta sama miłość przebacza wszystkie inne przewinienia, tolerując dziwne zachowania zwierząt, nieakceptowane u ludzi.

Uczucie z jakim patrzą na mnie zwierzęta, oddanie na jakie decydują się niezależnie od tego czy pogrążam się w smutku, czy jestem zła, czy też śmieję się do rozpuku - powodują, że odciśnięte kocie noski na szybach jawią mi się jako piękny obrazek. I łapię się też na tym, że wycierając ślady tej twórczości na szkle pomijam odbitą małą, kocią łapkę nadając jej charakter znaku fabrycznego producenta szyb.

 

Kontynuuj czytanie
Strażnicy snów

Devika i ja_aZwykle zasypiam na boku, z podgiętymi nogami, a budzę się odrętwiała leżąc w dość niewygodnej pozycji, bo na wznak. Rozumiem, że człowiek robi sobie nocą wędrówki po łóżku, przewraca się z boku na bok, bo we śnie jest bardzo aktywny i ta aktywność ma przełożenie na ruch ciała. Ale ja czasami odnoszę wrażenie, że moje koty dbając o swoją wygodę po prostu rozkładają mnie w nocy jak kanapę, na której każdy z kotów zajmuje swoje miejsce. Hmm… a może tak bardzo chcą strzec mojego snu?
W każdym razie moje ciało staje się dla każdego z nich nocnym miejscem parkingowym, a ja zostaję poddana treningowi wytrzymałości. Pominę już to, co się dzieje, jeśli któryś z kotów zatrzyma się na miejscu innego.

 

Kontynuuj czytanie
Zdrowie Fryderyczka (cz.1)

21Od czasu zabiegu minęły trzy miesiące. Fredziu utrzymuje swoją wagę 950 g. Mini kotek na pewno czuje się lepiej, ale nie jest do końca tak, jak być powinno. Wprawdzie brzusio pięknie zagojony, perystaltyka jelitek bardzo dobra, ale nadal istnieje kłopot zapalenia żołądka i problem z nudnościami, z którymi sobie nie radzimy, a których chłopczyk nabawił się wcześniej przez częste wymioty.

Kontynuuj czytanie
O tym, jak Fryderyk przechytrzył śmierć
Fryderyk – mały, Wielki Bohater

Fryderyk_156Fryderyk_157Historię Fryderyczka chciałam opisać w skrócie, ale Fredziu jest wart setek zapisanych stron. Jego przygoda rozpoczyna się 21.11.12, wraz z narodzinami.
Był to najradośniejszy czas zarówno dla niego, bo dostał życie – jak i dla mnie, bo na świat przyszedł mój ukochany Fredziu. Jego podróży życiowej towarzyszyło również dużo metafizycznych zdarzeń, które informowały mnie, że Fryderyk powinien jednak pozostać przy mnie.

Chłopak urodził się zdrowy, silny, piękny, przybierał na wadze jak wszystkie pozostałe kocięta, łapczywie wysysał mleko matki jakby obawiając się, że niedługo będzie ono reglamentowane. Fredziu rozwijał się bardzo dobrze, był najsprawniejszy, najśmieszniejszy, miał najwięcej energii i tę energię zawsze musiał uzewnętrzniać w tańcach.

 

Kontynuuj czytanie
Copyright © 2018 Peterbald - Merkaba *PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie strony: ŁukaszMERKABADesign: Marta